wtorek, 23 lipca 2013

Kręgosłup.

Południe, wtorek.
Najwspanialsza-Z-Żon po załatwieniu kilku spraw na mieście, wpada do domu ocenić postępy remontowe. Puszę się jak kwoka po zniesieniu największego jaja we wsi - wszak dziury już połatane, gładzie położone, wszystko ładnie schnie, nawet udało mi się w międzyczasie zamalować brązowe fleje które porobiliśmy na suficie podczas malowania ścian.
Tak, malowanie po piwie to zły pomysł.

Stoimy na środku pokoju, południowe słońce grzeje nam w plecy, podziwiamy pięknie wiszący nad stołem żyrandol. Tak, to moja robota, to ja, własnoręcznie rozkułem ściany, przedłużyłem instalację, założyłem puszki, gniazdka, przeszedłem sufitem przez druty zbrojeniowe i wszystko uruchomiłem. Ja! Człowiek, któremu jeszcze niedawno kielnia i próbnik były słowami równie obcymi, co 'amarantowy', 'pistacjowy', czy 'sjena palona'.
I pomyśleć, że cały strach był w sumie bezpodstawny. Wystarczyło pierdolnąć na szybko trzy piwa - od razu przeszedł strach przed drabiną, wysokością i prądem.

Najwspanialsza-Z-Żon pod odstaniu i podziwianiu moich dzieł na tyle długo, na ile wypadało, udała się w stronę kanapy.

- Może zrobimy listę tego, co zabieramy na Woodstock?

I tak kiedyś mnie to czekało, niech będzie że teraz odwalimy etap zastanawiania się, czy lepiej zabrać kołderkę, czy materace, a może zabrać stolik? Tak, stolik. Na Woodstock, kurwa jego mać.
Rozwalam się na kapie palnikiem do góry, wyciągam się jak proboszcz na gosposi i biorę w łapę kanapową poduchę. Tak, poducha jest ok - jeśli podłożę sobie jeszcze jedną pod plecy, to będzie mi wygodniej. Moszczę się niczym kura na grzędzie, gdy nagle czuję na sobie wzrok Najwspanialszej-Z-Żon. Coś czuję, że będzie przesrane. Z miną niewiniątka zapytuję:

- taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak?
- myślałam, że to dla mnie bierzesz tę poduszkę.

Nie za bardzo wiem o co chodzi. Przecież poduszek jest dużo, Niewiasta moja spokojnie też może sobie jedną wziąć. A nawet dwie albo i trzy. Tymczasem z Jej ust płyną już wyrzuty:

- Myślałam, że o mnie dbasz i chcesz, żeby mi było wygodnie i myślałam, że dbasz o moje plecy!

Zanim zorientowałem się co robię, z ust moich pada:

- E tam, świń nie karmisz, z wiadrami pełnymi pomyj nie chodzisz, na chuj Ci plecy?

*****

Wtorek. Godzina 14:56.
Na obiad mam maślankę i drożdżówkę.

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Mówisz tak, bo nie masz Jej codziennie w domu :P

   Usuń
  2. zacznę od sprostowania - komentarze pisze matka Aspika - Jaśka ;)
   no więc... (wiem, wiem..., nie zaczyna się zdania od więc ;) )
   tak więc drogi qzynie - zastanów się mocno - co Ty byś powiedział/zrobił, gdyby NzŻ zamieszkała w innym domu?
   nie marudaj, tylko poduszkę weź, jakieś nici, kordonki czy to tam NzŻ w domu posiada do ozdabiania i na tej najlepsiejszej poduszce zacznij wyszywać przeprosiny i jakieś serduszko też wydziergaj ;) może wtedy załapiesz się na jakieś mięsko na obiad ;) jeśli nie to we wrześniu będzie kolejna edycja Żarłostacji - przybądź a jakoś Cię qzynka wraz z Opolską Blogosferą nakarmi ;)

   Usuń
 2. No... w dzisiejszych czasach o focha nie trudno;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. foch - fachowa obsluga ch...... ;)

   Usuń
 3. Szanowna NzŻ.
  Na Twoim miejscu nie przepuściłbym takiego chamstwa. Niech sam sobie jedzie na ten cały Woodstock, bez stoliczka i kołderki. Daj temu burakowi tylko namiot i śpiwór, a resztę torby zapakuj wódą, żeby nie miał gdzie jedzonka włożyć.
  Niech cierpi gamoń jeden!

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie jakaś możliwość spotkania i uściśnięcia ręki z naczelnym bojownikiem godności i honoru rodzaju męskiego podczas Woodstocku? ;) Może jakieś prelekcje, spotkanie z czytelnikami ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze możesz zamówić pizzę albo jakiegoś chińczyka ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lepiej Chinkę?...

  OdpowiedzUsuń
 7. Albo i dwie...

  OdpowiedzUsuń